środa, 1 lutego 2023. Imieniny Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

Podziel się:

Podziel się:

SPOTKANIE AUTORSKIE Z AŁBENĄ GRABOWSKĄ W KANDYCKIEJ BIBLIOTECE

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską, które odbędzie się 15 października 2019r. o godz. 17 w czytelni Gminnej Biblioteki w Kandytach.

Ałbena Grabowska - doktor nauk medycznych, specjalista neurolog, lekarka wciąż pracująca aktywnie w zawodzie. Dziesięć lat temu zaczęła pisać o swoich bułgarskich korzeniach, chcąc zostawić dzieciom unikalne dziedzictwo - opowiadanie o rodzinie, która pochodzi z Rodopów, gór na południu Bułgarii w których przyszedł na świat mityczny Orfeusz oraz legendarny Spartakus. Książka została bestsellerem. Prezentem dla własnych dzieci była seria przygód Julka i Mai a następnie powstały powieści psychologiczne (Coraz mniej olśnień, Lady M. oraz Lot nisko nad ziemią). Po ich sukcesie przyszedł pomysł na sagę, epicką forma, która zdobyła rzesze czytelników. Autorka osadziła akcję w Brwinowie, między fikcyjnych bohaterów wprowadziła autentyczne postaci, zamieszkujące tamtejszy Brwinów. Na jej podstawie nakręcono serial "Stulecie Winnych" emitowany obecnie w telewizji polskiej. W dzieciństwie marzyła aby zostać aktorką. Miłość do teatru i filmu pozostała jej do dziś. Na swoją prośbę wystąpiła w serialu wcielając się w rolę damy, przyjaciółki domu Lilpopów (5 i 6 odcinek).
Oprócz wymienionych książek jest autorką trylogii o niezwykłej kobiecie, która pokonała czas. (Alicja w krainie czasów), powieści sensacyjnej osadzonej w Bułgarii (Kości proroka) i Opowiadań uzupełniających wątki "Stulecia Winnych" a także książki dla młodzieży "Nowy świat".

Spotkanie autorskie odbędzie się w ramach DKK, a dofinansowane jest ze środków Instytutu Książki.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gminna Biblioteka i Centrum Kultury z siedzibą w Górowie Iławeckim oraz opublikowany na portalu Kandyty: Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską w kandyckiej bibliotece
Oceń artykuł:

(0)