środa, 1 lutego 2023. Imieniny Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

Podziel się:

Podziel się:

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAGDALENĄ MAJCHER

21 maja br. Gminna Biblioteka w Kandytach gościła pisarkę Magdalenę Majcher, autorkę wielu poczytnych i ciepło przyjętych przez czytelników powieści obyczajowych. W książkach Magdaleny Majcher czytelnicy odnajdą rozbudowane tło społeczne i historyczne, które osadzają opowieść w konkretnych realiach. Tematy poruszane przez autorkę są trudne i bardzo ważne społecznie.

Na rynku wydawniczym ukazało się już 11 powieści takich jak cykl „Wszystkie pory uczuć”, „W cieniu tamtych dni” - powieść, której akcja dzieje się podczas Powstania Warszawskiego „Jeszcze jeden uśmiech”, czy najnowszy pierwszym tom Sagi Nadmorskiej "Obcy powiew wiatru. Marcjanna". Autorka, mieszka i tworzy w Katowicach.
Spotkanie, które odbyło się we wtorkowe popołudnie zgromadziło w bibliotece miłośników słowa pisanego. Pani Magdalena Majcher ciekawie i zajmująco opowiadała o swojej literackiej pasji i drodze. Podejmowała również wiele inspirujących wątków w tym poszukiwanie swojego miejsca w życiu. Na swoim przykładzie , osoby, która robi to, co kocha i czuje się szczęśliwa, wyjaśniała dlaczego warto podążać za pasją i realizować marzenia. Magdalena Majcher kieruje się zasadą, że literatura poza funkcją rozrywki powinna nieść głębsze przesłanie. Dlatego też w swoich książkach pisze o istotnych społecznie tematach np. los dzieci z domów dziecka, adopcja, FAS, nieprzepracowana żałoba czy trauma z dzieciństwa, poszukiwanie tożsamości.
Uczestnicy spotkania, usłyszeli również o tym, czego czytelnicy mogą spodziewać się, sięgając po książki jej autorstwa. Magdalena Majcher zdradziła również, że wśród wielu pomysłów pisarskich, jakie kłębią się w jej myślach, jest reportaż.
Spotkanie zakończyła dyskusja z czytelnikami, zakup książek z autografem autorki, pamiątkowe zdjęcia i wpis do kroniki.

Aneta Pimpis
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gminna Biblioteka i Centrum Kultury z siedzibą w Górowie Iławeckim oraz opublikowany na portalu Kandyty: Spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher
Oceń artykuł:

(0)