środa, 1 lutego 2023. Imieniny Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

Podziel się:

Podziel się:

Spotkanie z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim w Gminnej Bibliotece w Kandytach

W poniedziałkowe popołudnie 14 września 2015 roku, w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki, wspieranego finansowo i merytorycznie przez Instytut Książki, Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie oraz Urząd Marszałkowski, w Gminnej Bibliotece w Kandytach odbyło się spotkanie autorskie z Marią Ulatowską autorką Sosnowego dziedzictwa”, „Pensjonatu Sosnówka”, „Domku nad morzem”, „Przypadków pani Eustaszyny”, „Kamienicy przy Kruczej”, „Całkiem nowego życia”, „Prawie sióstr”, „Rodziny z Sosnówki” oraz Jackiem Skowrońskim autorem powieści i opowiadań sensacyjnych. Ten znakomity duet pisarski stworzył powieść kryminalno-obyczajową „Autorka” i w naszej bibliotece obchodził prapremierę swojej kolejnej wspólnej powieści „Pokój dla artysty”.

Podczas spotkania czytelnicy wysłuchali barwnej i obszernej historii o początkach kariery pisarskiej obojga autorów. Inspiracjach, z których rodziły się kolejne ich powieści. Poznali także okoliczności w jakich autorzy się spotkali i jak doszło do nawiązania współpracy między nimi. Pisarzami specjalizującymi się w tak różnych gatunkach literackich. Słuchacze spotkania dowiedzieli się także jak wyglądała praca tego znakomitego duetu nad ich pierwszą,wspólnąksiążką.
Opowiadali również o tajnikach pracy nad powieścią „Pokój dla artysty”. Coraz bardziej podsycając nasze zainteresowanie wprowadzili nas pokrótce w fabułę nowej, premierowej książki, która jak się okazuje stanowić będzie dla nas czytelników prawdziwą ucztę literacką.
Spotkanie przebiegło w przyjemnej, ciepłej i wyjątkowej atmosferze. Zakończyło się pytaniami czytelników, kupnem nowej premierowej książki autorstwa obojga pisarzy oraz innych ich pozycji a także otrzymaniem autografów.
Gminna Biblioteka w Kandytach w swoich zbiorach posiada tytuły książek Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wypożyczania tych
i wielu innych ciekawych pozycji znajdujących się w naszej bibliotece.

Aneta Pimpis
Klubowiczka DKK- autorka tekstu
Natalia Kulpaka – autorka zdjęć
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gminna Biblioteka i Centrum Kultury z siedzibą w Górowie Iławeckim oraz opublikowany na portalu Kandyty: Spotkanie z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim w bibliotece
Oceń artykuł:

(0)