Niedziela, 3 lipca 2022. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Podziel się:

Podziel się:

„Muśnięcie anioła” - „Wena” w Olsztynie

Prezentację „Muśnięcia anioła”- nowego tomiku wierszy poety z Butryn uświetniły wzruszające recytacje Ireny Telesz- Burczyk, program artystyczny „Weny” z Kandyt i koncert „Wiara, nadzieja, miłość” w wykonaniu J. Bachara

18 czerwca w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej w Olsztynie odbyła się promocja nowego tomiku wierszy pod tytułem „Muśnięcie anioła” znanego nam poety z Butryn, ks. kanonika Jana Pietrzyka.
Spotkanie z cyklu „Ciekawi księża z Warmii” poprowadził dyrektor IKCh, ks. Stanisław Kozakiewicz.

Znana aktorka olsztyńskiego teatru, Irena Telesz- Burczyk uświetniła wieczór swoją wzruszającą recytacją wybranych wierszy z nowego tomiku. Zaś spektakl słowno-muzyczny wraz z pantomimą powstały na bazie twórczości ks. kanonika Jana Pietrzyka zaprezentował zespół „Wena” z Kandyt. Część artystyczną spotkania zakończył Jerzy Bachar krótkim koncertem ballad Bułata Okudżawy zatytułowanym „Wiara, nadzieja, miłość”. Tego wieczoru wielbiciele poezji poety z Butryn mogli oczywiście zdobyć promowany tomik wierszy wraz z dedykacją autora.

Występ zespołu „Wena” był jednym z zadań w ramach projektu „Wena-kultura i sztuka sposobem na życie” dofinansowanego przez środki uzyskane z FIO.

Zespół „Wena”
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Teresa Kulpaka oraz opublikowany na portalu Kandyty: „Muśnięcie anioła” - „Wena” w Olsztynie
Oceń artykuł:

(0)