środa, 1 lutego 2023. Imieniny Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

Podziel się:

Podziel się:

Mieszkańcy Kandyt powitali jesień

Zespół „Wena” przygotował dla mieszkańców Kandyt w niedzielne jesienne popołudnie spotkanie z piosenką. Wszyscy zebrani z lekką zadumą powitali polską złotą jesień, wspominając pieśni ludowe i stare przeboje.

27 września br. w świetlicy w nastrojowej scenerii mieszkańcy Kandyt spotkali się, by wysłuchać piosenek w wykonaniu zespołu teatralno- wokalnego „Wena”. Program składał się z dwóch części. W pierwszej zebrana widownia usłyszała kilka piosenek ludowych ubarwionych ciekawymi scenkami z życia prostego ludu, w których główne role zagrali pani Jadwiga Waciak i sołtys wsi Kandyty, pan Ryszard Perwejnis. Druga część występu pt.” Z przebojem przez lata” poświęcona była wspominaniu szlagierów minionych lat, często bardzo odległych. Wszyscy zebrani z lekką zadumą wysłuchali wykonywanych pieśni ludowych i starych przebojów.
Panie z zespołu „Wena” wystąpiły w tym dniu w nowym wizerunku, pieśni ludowe wykonywały w strojach wiejskich, a minione szlagiery śpiewały w nowo zakupionych czerwono-czarnych strojach.
Organizatorzy jesiennych wspomnień z piosenką pragną z całego serca podziękować wiernej publiczności za poświęcenie swego czasu i przybycie w niedzielne popołudnie do świetlicy, bo jak powiedziała pani Danuta Michalak, śpiewać trzeba mieć dla kogo.

Przypomnijmy, że organizacja cyklu warsztatów teatralno-wokalnych pod kierunkiem animatorki kultury - pani Teresy Suduł oraz przeprowadzonych przedsięwzięć odbywała się w ramach projektu „Wena- sztuka sposobem na życie”. Nad wszystkimi działaniami projektu czuwała oraz organizowała je w formie wolontariatu pani Danuta Michalak. Uczestnikami zajęć były członkinie zespołu „Wena” oraz mieszkańcy Kandyt. Kilkumiesięczne warsztaty zakończyły się spotkaniem w świetlicy w Kandytach 27 września 2015 r. W najbliższym czasie „Wena” wystąpi z jesiennym programem w innych miejscowościach Gminy Górowo Iławeckie.

W projekcie zostały zrealizowane następujące działania:

- organizacja oraz przygotowanie występu na spotkanie autorskie - promocja książki o Ziemi Górowskiej ks. kanonika Jana Pietrzyka w Kandytach (wolontariat),
-występ „Weny” w IKCh w Olsztynie z okazji wieczoru autorskiego ks. Kan. J. Pietrzyka - promocja tomiku wierszy „Muśnięcie anioła” (wolontariat),
- karaoke- zajęcia muzyczne pt. ”Pożegnanie wakacji” dla dzieci i młodzieży kandyckiej (wolontariat),
- zajęcia z mikrofonem pod okiem pana Krzysztofa Kowalskiego w Bartoszycach,
- zakupienie jednolitych strojów dla członkiń zespołu,
-przygotowanie spotkania oraz występ „Weny” – powitanie polskiej złotej jesieni (wolontariat).

Powyższe działania były realizowane w ramach programu mikrodotacji „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie” poprzez Lokalną Grupę Działania „Warmiński Zakątek” z Dobrego Miasta, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Górowska Mała Ojczyzna” oraz dyrektor Biblioteki Gminnej i Centrum Kultury, panią Marią Duchnik.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania ku wszystkim zaangażowanym osobom, które z wielkim sercem współpracowały z „Weną” podczas realizacji projektu.

Zespół „Wena”

Autor zdjęć: Natalia Kulpaka

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Teresa Kulpaka oraz opublikowany na portalu Kandyty: Mieszkańcy Kandyt powitali jesień
Oceń artykuł:

(0)