Niedziela, 3 lipca 2022. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Podziel się:

Podziel się:

Przygoda w filharmonii „Z muzyką o ekologii”.

Dnia 20 maja uczniowie Zespołu Szkół w Kandytach odwiedzili Filharmonię Warmińsko-Mazurską. Była to II edycja koncertów symfonicznych, w której uczestniczyło kilkanaście szkół z naszego regionu.

Dnia 20 maja uczniowie Zespołu Szkół w Kandytach odwiedzili Filharmonię Warmińsko-Mazurską. Była to II edycja koncertów symfonicznych, w której uczestniczyło kilkanaście szkół z naszego regionu. Zdecydowana większość dzieci przybyła tu po raz pierwszy. Biletem wstępu były surowce wtórne, które należało wrzucić do odpowiednich pojemników. Na scenie zobaczyliśmy Orkiestrę Symfoniczną pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego. Ekspresja dyrygenta, który poprowadził koncert zaczarowała małych widzów, dzieci słuchały utworów z otwartymi ustami. Podczas koncertu odbył się konkurs o tytuł „Muzycznego mistrza ekologii” oraz konkurs na najciekawsze hasło ekologiczne. Spośród kilkunastu szkół zostały wyróżnione 4 hasła i w tym również nasze - Zespołu Szkół w Kandytach. Nagrodą jest darmowy wstęp na wrześniowy koncert w filharmonii. Po zakończeniu koncertu wszyscy uczestnicy otrzymali w prezencie iglaste drzewko do posadzenia.
Organizatorem koncertu był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Filharmonia Warmińsko-Mazurska. Wydarzenie odbyło się przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Olsztynie i Firmą Remondis.
Serdecznie dziękujemy Warmińsko-Mazurskiemu Ośrodkowi Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie za sponsoring autokaru dla naszej społeczności szkolnej.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Barbara Winiarska oraz opublikowany na portalu Kandyty: Przygoda w filharmonii „Z muzyką o ekologii”.
Oceń artykuł:

(0)