Piątek, 9 grudnia 2022. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską w kandyckiej bibliotece

2019-10-10 10:09:52 (ost. akt: 2019-10-10 10:13:41)

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską, które odbędzie się 15 października 2019 r. o godz. 17 w czytelni Gminnej Biblioteki w Kandytach.

Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską w kandyckiej bibliotece

Autor zdjęcia: Gminna Biblioteka i Centrum Kultury z siedzibą w Górowie Iławeckim

Ałbena Grabowska - doktor nauk medycznych, specjalista neurolog, lekarka wciąż pracująca aktywnie w zawodzie.

Dziesięć lat temu zaczęła pisać o swoich bułgarskich korzeniach, chcąc zostawić dzieciom unikalne dziedzictwo - opowiadanie o rodzinie, która pochodzi z Rodopów, gór na południu Bułgarii w których przyszedł na świat mityczny Orfeusz oraz legendarny Spartakus. Książka została bestsellerem.

Prezentem dla własnych dzieci była seria przygód Julka i Mai a następnie powstały powieści psychologiczne ("Coraz mniej olśnień", "Lady M." oraz "Lot nisko nad ziemią"). Po ich sukcesie przyszedł pomysł na sagę, epicką forma, która zdobyła rzesze czytelników. Autorka osadziła akcję w Brwinowie, między fikcyjnych bohaterów wprowadziła autentyczne postaci, zamieszkujące tamtejszy Brwinów.

Na jej podstawie nakręcono serial "Stulecie Winnych" emitowany obecnie w telewizji polskiej. W dzieciństwie marzyła aby zostać aktorką. Miłość do teatru i filmu pozostała jej do dziś. Na swoją prośbę wystąpiła w serialu wcielając się w rolę damy, przyjaciółki domu Lilpopów (5 i 6 odcinek).

Oprócz wymienionych książek jest autorką trylogii o niezwykłej kobiecie, która pokonała czas. (Alicja w krainie czasów), powieści sensacyjnej osadzonej w Bułgarii (Kości proroka) i Opowiadań uzupełniających wątki "Stulecia Winnych" a także książki dla młodzieży "Nowy świat".

Spotkanie autorskie odbędzie się w ramach DKK.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GminnaBibliotekaiCentrumKultury

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB