środa, 25 maja 2022. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Kiermasz wielkanocny pań z Koła Gospodyń Wiejskich

2017-04-07 08:20:14 (ost. akt: 2017-04-07 08:56:40)

Stroiki, kraszanki, palmy wielkanocne, pieczone baranki, kury, kogutki i fantazyjnie zdobione baby wielkanocne prezentowały wczoraj w Świetlicy w Kandytach panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

Kiermasz wielkanocny pań z Koła Gospodyń Wiejskich

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Koło Gospodyń Wiejskich jest najpopularniejszym w powiecie bartoszyckim. Zwyciężyło w naszym plebiscycie więc postanowiliśmy zobaczyć co należące doń panie robią, czym się zajmują.

Skorzystaliśmy z zaproszenia na organizowany przez nie kiermasz wielkanocny. W świetlicy w Kandytach, 6 kwietnia stół uginał się od fantazyjnie udekorowanych bab wielkanocnych, kraszanek, stroików palm wielkanocnych przecudnej urody, wypiekanych baranków i kur oraz kogutków.

Swoje wyroby tego samego dnia przed południem panie z KGW w Kandytach prezentowały w Urzędzie Gminy w Górowie Iławeckim. Śmiały się, że "utarg" z kiermaszu w urzędzie nie był zbyt imponujący. Z uśmiechem i żartem wymieniliśmy uwagi na temat sprzedaży bezpośredniej takich wyrobów, marketingu i promocji.

Kiermasz w Kandytach był jednocześnie okazją dla pań do spotkania się i omówienia dalszych planów działań koła. Już jutro swoje wielkanocne wyroby będą prezentowały na zamku w Olsztynie. Zaproszono tam przedstawicielki 16 kół gospodyń z województwa.

Z sentymentem wspominały też odbywającą się w Kandytach "Wesołą niedzielę", której nie organizuje się przynajmniej od 4 lat, z uwagi na brak dofinansowania z gminy.

- Szkoda, bo to była wspaniała impreza. Niestety bez dofinansowania nie jesteśmy w stanie jej kontynuować - mówiły.

Mimo tego panie planują choćby wycieczkę do Gietrzwałdu, do Olsztynka i mają zamiar wciąż zajmować się tym co lubią, czyli rękodziełem, kulinariami i wesołym spędzaniem czasu wolnego.

Zobaczcie zdjęcia z kiermaszu.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kiermasz w Urzędzie Gminy ???!!! #2218873 | 83.24.*.* 7 kwi 2017 15:49

    to brzmi jak dobry żart . " Utarg" to potwierdził. Trzeba było rozdać swoje wypieki to by Wam jeszcze ich zabrakło. Co do dofinansowania Waszej działalności to bardzo proszę Panie by się nie poddawały i poczekały do wyborów samorządowych. Jak znam życie tuż przed wyborami Górowska Ojczyzna z Wójtową na czele rzuci Wam kasę jako kiełbaskę wyborczą by przez następne trzy lat mieć Waszą działalność w d...e

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. :) #2218768 | 83.31.*.* 7 kwi 2017 13:26

    Szkoda, że mieszkańcy Kandyt , zresztą jak co roku,nie zostali zaproszeni na kiermasz, może "utarg" byłby większy :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz