Czwartek, 6 października 2022. Imieniny Artura, Fryderyki, Petry

Czytanie na dywanie z Babcią i Dziadkiem

2017-01-22 11:21:41 (ost. akt: 2017-01-22 11:23:34)

W piątek 20 stycznia dzień poprzedzający święto Babci i Dziadka, Gminna Biblioteka w Kandytach gościła dwoje zaproszonych dziadków panią Krystynę Sienkiewicz - przewodniczącą Koła Gospodyń w Kandytach i pana Ryszarda Perwejnisa - sołtysa wsi Kandyty.

Czytanie na dywanie z Babcią i Dziadkiem

Autor zdjęcia: Gminna Biblioteka i Centrum Kultury z siedzibą w Górowie Iławeckim

Zaproszeni goście rozpoczęli cykl organizowanych przez bibliotekę comiesięcznych spotkań z książką dla maluchów ph.”Czytanie na dywanie”.

Pani Krystyna i pan Ryszard przeczytali swoim małym słuchaczom „Misiakom” z przedszkola z Zespołu Szkół w Kandytach opowiadanie pt.”Prawdziwa babcia” ze zbioru Ireny Landau „Opowiadania z morałem” oraz wiersz „Pamiętajmy o seniorach” ze zbioru Bożeny Pierga „Dobre wychowanie-wierszem”.

W podziękowaniu za przybycie, przeczytane opowiadanie i wspólnie spędzony czas, przedszkolaki pod kierownictwem swojej wychowawczyni pani Justyny Kinal przedstawiły krótki występ artystyczny związany ze świętem Dziadków.

„Czytanie na dywanie” jest włączeniem się biblioteki w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

Jadwiga Pimpis

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GminnaBibliotekaiCentrumKultury

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB