Czwartek, 8 grudnia 2022. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Mieszkańcy Kandyt powitali jesień

2015-09-30 14:25:39 (ost. akt: 2015-09-30 14:30:35)

Zespół „Wena” przygotował dla mieszkańców Kandyt w niedzielne jesienne popołudnie spotkanie z piosenką. Wszyscy zebrani z lekką zadumą powitali polską złotą jesień, wspominając pieśni ludowe i stare przeboje.

Mieszkańcy Kandyt powitali jesień

Autor zdjęcia: Teresa Kulpaka

27 września br. w świetlicy w nastrojowej scenerii mieszkańcy Kandyt spotkali się, by wysłuchać piosenek w wykonaniu zespołu teatralno—wokalnego „Wena”. Program składał się z dwóch części. W pierwszej zebrana widownia usłyszała kilka piosenek ludowych ubarwionych ciekawymi scenkami z życia prostego ludu, w których główne role zagrali pani Jadwiga Waciak i sołtys wsi Kandyty, pan Ryszard Perwejnis.

Druga część występu pt. ”Z przebojem przez lata” poświęcona była wspominaniu szlagierów minionych lat, często bardzo odległych. Wszyscy zebrani z lekką zadumą wysłuchali wykonywanych pieśni ludowych i starych przebojów.

Panie z zespołu „Wena” wystąpiły w tym dniu w nowym wizerunku, pieśni ludowe wykonywały w strojach wiejskich, a minione szlagiery śpiewały w nowo zakupionych czerwono-czarnych strojach.

Organizatorzy jesiennych wspomnień z piosenką pragną z całego serca podziękować wiernej publiczności za poświęcenie swego czasu i przybycie w niedzielne popołudnie do świetlicy, bo jak powiedziała pani Danuta Michalak, śpiewać trzeba mieć dla kogo.

Przypomnijmy, że organizacja cyklu warsztatów teatralno-wokalnych pod kierunkiem animatorki kultury — Teresy Suduł oraz przeprowadzonych przedsięwzięć odbywała się w ramach projektu „Wena- sztuka sposobem na życie”. Nad wszystkimi działaniami projektu czuwała oraz organizowała je w formie wolontariatu pani Danuta Michalak. Uczestnikami zajęć były członkinie zespołu „Wena” oraz mieszkańcy Kandyt. Kilkumiesięczne warsztaty zakończyły się spotkaniem w świetlicy w Kandytach 27 września 2015 r. W najbliższym czasie „Wena” wystąpi z jesiennym programem w innych miejscowościach Gminy Górowo Iławeckie.

W projekcie zostały zrealizowane następujące działania:

— organizacja oraz przygotowanie występu na spotkanie autorskie — promocja książki o Ziemi Górowskiej ks. kanonika Jana Pietrzyka w Kandytach (wolontariat),
— występ „Weny” w IKCh w Olsztynie z okazji wieczoru autorskiego ks. kan. J. Pietrzyka — promocja tomiku wierszy „Muśnięcie anioła” (wolontariat),
— karaoke- zajęcia muzyczne pt. ”Pożegnanie wakacji” dla dzieci i młodzieży kandyckiej (wolontariat),
— zajęcia z mikrofonem pod okiem pana Krzysztofa Kowalskiego w Bartoszycach,
— zakupienie jednolitych strojów dla członkiń zespołu,
— przygotowanie spotkania oraz występ „Weny” – powitanie polskiej złotej jesieni (wolontariat).

Powyższe działania były realizowane poprzez Lokalną Grupę Działania „Warmiński Zakątek” z Dobrego Miasta, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Górowska Mała Ojczyzna” oraz dyrektor Biblioteki Gminnej i Centrum Kultury, paną Marii Duchnik.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania ku wszystkim zaangażowanym osobom, które z wielkim sercem współpracowały z „Weną” podczas realizacji projektu.

Zespół „Wena”

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teka

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mieszkańcy Kandyt powitali jesień #1826079 | 188.146.*.* 30 wrz 2015 21:52

    dobrze że nie jesień średniowiecza....

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz