Niedziela, 3 lipca 2022. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Spotkanie z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim w bibliotece

2015-09-15 18:28:16 (ost. akt: 2015-09-15 18:32:04)

W poniedziałkowe popołudnie 14 września 2015 roku, w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w Gminnej Bibliotece w Kandytach odbyło się spotkanie autorskie z Marią Ulatowską oraz Jackiem Skowrońskim. Ten znakomity duet pisarski stworzył powieść kryminalno-obyczajową „Autorka” i w naszej bibliotece obchodził prapremierę swojej kolejnej wspólnej powieści „Pokój dla artysty”.

Spotkanie z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim w bibliotece

Autor zdjęcia: Natalia Kulpaka

Podczas spotkania czytelnicy wysłuchali barwnej i obszernej historii o początkach kariery pisarskiej obojga autorów. Inspiracjach, z których rodziły się kolejne ich powieści. Poznali także okoliczności w jakich autorzy się spotkali i jak doszło do nawiązania współpracy między nimi - pisarzami specjalizującymi się w tak różnych gatunkach literackich.

Słuchacze spotkania dowiedzieli się także jak wyglądała praca tego znakomitego duetu nad ich pierwszą, wspólną książką.
Oboje opowiadali również o tajnikach pracy nad powieścią „Pokój dla artysty”. Coraz bardziej podsycając nasze zainteresowanie wprowadzili nas pokrótce w fabułę nowej, premierowej książki, która - jak się okazuje - stanowić będzie dla nas czytelników prawdziwą ucztę literacką.

Spotkanie przebiegło w przyjemnej, ciepłej i wyjątkowej atmosferze. Zakończyło się pytaniami czytelników, kupnem nowej premierowej książki autorstwa obojga pisarzy oraz innych ich pozycji a także otrzymaniem autografów.

Gminna Biblioteka w Kandytach w swoich zbiorach posiada książki Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wypożyczania tych i wielu innych ciekawych pozycji znajdujących się w naszej bibliotece.

Aneta Pimpis

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GminnaBibliotekaiCentrumKultury

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB