Niedziela, 3 lipca 2022. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Klubowiczki DKK czytały dzieciom w bibliotece

2015-06-04 18:31:03 (ost. akt: 2015-06-04 18:34:42)

W środę 3 czerwca Gminna Biblioteka w Kandytach włączyła się w akcję Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tegoroczny tydzień czytania odbywa się pod hasłem „Cała Polska czyta w bibliotekach”.

Klubowiczki DKK czytały dzieciom w bibliotece

Autor zdjęcia: Gminna Biblioteka i Centrum Kultury z siedzibą w Górowie Iławeckim

Ponieważ rok 2015 został ogłoszony Rokiem Świętego Jana Pawła II, Gminna Biblioteka w Kandytach chcąc uczcić pamięć Ojca Świętego, głośnym czytaniem włączyła się również w te obchody.

Święto to zostało wprowadzone przez Fundację ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom” i co rok obchodzone jest w pierwszym tygodniu czerwca.

Do maratonu czytania zostały zaproszone klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w bibliotece, panie: Krystyna Hołody, Danuta Masyk i Teresa Kulpaka. Czytały fragmenty opowiadań z książki Ks. Kazimierza Tomaszewicza "O Lolku, który został papieżem".

Uczestnikami spotkania i słuchaczami byli uczniowie trzeciej klasy szkoły podstawowej z Zespołu Szkół w Kandytach razem ze swoimi opiekunkami: Jadwigą Sadlak i Łucją Tymczyna.

Końcowym akcentem czytelniczej imprezy było podziękowanie dzieci dla pań, które poświęciły swój czas i swoim czytaniem zachęciły małych słuchaczy do wypożyczania książki z biblioteki.

J.Pimpis


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: ]kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GminnaBibliotekaiCentrumKultury

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. :) #1748577 | 178.36.*.* 6 cze 2015 06:50

    Fajna sprawa :).

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz