Niedziela, 3 lipca 2022. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Kandyckie spotkanie z poetą z Butryn

2015-06-02 08:01:53 (ost. akt: 2015-06-02 08:12:24)

W pięknej, pełnej uroku scenerii i miłej atmosferze społeczność Kandyt i zaproszeni goście spędzili wieczór z poezją ks. kan. Jana Pietrzyka. Było to kolejne spotkanie z twórczością poety zorganizowane tym razem z okazji promocji książki o Ziemi Górowskiej.

Kandyckie spotkanie z poetą z Butryn

Autor zdjęcia: Teresa Kulpaka

Gromkie brawa rozległy się w świetlicy w Kandytach, kiedy zjawił się w niej główny bohater spotkania w Kandytach, poeta z Butryn, ks. kan. Jan Pietrzyk.

Wszystkich gości a również zebraną widownię przywitała gospodarz wieczoru, wójt gminy Górowo Iławeckie Bożena Olszewskiaj –Świtaj. Natomiast ks. proboszcz z Kandyt, Jerzy Olechnowicz przybliżył sylwetkę poety oraz zaprezentował wiersz „Zdziwienie”.

Następnie zespół wokalno – teatralny „Wena” wraz z zaproszoną do współpracy młodzieżą z Kandyt (A. Pisarczyk i Z. Waciak) przedstawili montaż słowno – poetycki z oprawą medialną i pantomimą do wierszy ks. kan. J. Pietrzyka. Wyboru wierszy do części artystycznej oraz prezentację multimedialną przygotowała Teresa Suduł. Jak podkreśliła program był podziękowaniem i ukłonem w stronę poety za twórczość, którą poświęcił naszej Ziemi Górowskiej.


Wieczór umiliły także uczennice kandyckiej szkoły, Zuzanna Waciak i Marta Miechowicz, które wykonały piosenkę „Alleluja” , a Danuta Michalak - „Modlitwę” B. Okudżawy. Pan A. Michalak akompaniował wykonawcom na gitarze.

Na zakończenie spotkania zebrani usłyszeli nastrojowe ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu p. J. Bachara.
Zwieńczeniem spotkania z poetą było podpisywanie dedykacji przez samego autora „Opowieści pagórków i strumieni… Ziemia Górowska”. Z pewnością ta książka będzie stać na honorowym miejscu w wielu domach mieszkańców Kandyt i innych miejscowości Gminy Górowo Iławeckie.

Zespół "Wena"

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim zaangażowanym osobom, które w ramach wolontariatu współpracowały nad efektem końcowym spotkania autorskiego, a wśród nich: p. K. Pogorzelskiemu, który opiekował się nagłośnieniem i oprawą medialną nie tylko w czasie niedzielnego spotkania, ale również podczas prób, p. J. Pisarczyk, p. A. Michalakowi i sołtysowi Kandyt, p. R. Perwejnisowi - za czuwanie nad scenografią.

Szczególne podziękowania należą się wójt Gminy Górowo Iławeckie, pani B. Olszewskiej – Świtaj za wsparcie w organizacji spotkania oraz Dyrekcji Zespołu Szkół w Kandytach za użyczenie sprzętu, pracownikom „Bajki” z Kandyt za smaczny posiłek, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Bądli za słodkości.Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna[/quote]


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teka

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ### #1747575 | 5.185.*.* 4 cze 2015 12:34

    komentarze i tak będą zablokowene. Pozdrawiam świty rodzinkę i moderatorkę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)