Niedziela, 3 lipca 2022. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Pierwsze zebranie wiejskie za nami. Jakie plany na 2015 rok?

2015-03-21 18:42:42 (ost. akt: 2015-03-21 19:44:50)

W piątek 20 marca nowe władze sołectwa wraz z radną zorganizowały swoje pierwsze zebranie wiejskie. Podjęto pierwsze decyzje. Wśród nich sprzątanie wsi w przyszłym tygodniu ( poniedziałek i sobota ).

Pierwsze zebranie wiejskie za nami. Jakie plany na 2015 rok?

Autor zdjęcia: KRYSTYNA HOŁODY

Dla organizatorów zebranie sołeckie było szczególnie ważne, bo pierwsze na początku tej kadencji. Przyszło na nie niespełna dwadzieścia osób. Powitani przez sołtysa Ryszarda Perwejnisa, dokonali wyboru przewodniczącego, którym została Danuta Michalak.

Na wstępie podkreśliła, że spotkania z mieszkańcami będą wspólnie organizowane przez nią i władze sołectwa w miarę potrzeb, nie rzadziej jednak niż raz na trzy miesiące. Ich cykliczność stworzy możliwość rzeczywistego współgospodarzenia wsią przez jej mieszkańców. Będą też nieocenionym wsparciem dla organizatorów.

Jako radna i liderka Grupy Odnowy Wsi, Danuta Michalak przedstawiła również informacje o bieżącej działalności oraz o planowanych przedsięwzięciach na 2015 rok.

Jednym z nich będzie realizacja działania w ramach Programu Odnowy Wsi, finansowanego przez samorząd województwa warmińsko – mazurskiego oraz gminę.

W dyskusji nad propozycjami członków Grupy Odnowy Wsi uznano, że najbardziej korzystne dla mieszkańców będzie wykonanie za świetlicą takiego jak w Bukowcu siedliska integracyjno – rekreacyjnego ( murowany grill, stół, ławki ).

Zmieniono skład osobowy GOW. Wniosek o rezygnację zgłosiła Krystyna Hołody, która należała do grupy z racji pełnionej wcześniej funkcji prezesa stowarzyszenia. Jej nowym członkiem został Mieczysław Kinal.

Znaczącym celem tego zebrania było zgłoszenie propozycji do Planu Pracy na rzecz wsi na rok 2015. W dyskusji poruszono wiele spraw. min.:

- problemy funkcjonowania świetlicy (zarządzanie, estetyzacja, utrzymywanie czystości);

- zagospodarowanie i estetyzacja przestrzeni publicznej na terenie wsi ( np. wzdłuż chodnika w kierunku cmentarza, miejsca po dawnym sklepie pana Koniecznego );

- wsparcia ze strony innych instytucji – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Kultury, Powiatowego Zarządu Dróg (o efektach podjętych w tym kierunku działań organizatorzy poinformują mieszkańców na kolejnym spotkaniu ).

Za ważne uznano kontynuację istnienia kandyckiej „stronki” (Kandyty.wm.pl ), która na początku maja br. będzie obchodziła 5 rocznicę. Była i jest jedną z nielicznych tego typu w województwie. Obecnie patronuje jej „Goniec Bartoszycki”. Można powiedzieć, że pełni rolę swoistej kroniki wsi, promując ją w gminie i regionie. Ponadto daje wszystkim chętnym możliwość prezentacji swoich opinii, działań, pasji czy zainteresowań.

Zebranie podjęło decyzję o zgłoszeniu wsi do corocznego gminnego konkursu czystości. Jednakże propozycje zadań do realizacji w jego ramach oraz formalne zatwierdzenie zgłoszonych działań na 2015 rok, będą głównym celem następnego zebrania w pierwszej połowie kwietnia.
Ze względu na wagę tych problemów organizatorzy liczą na większą frekwencję.

Obecnie bardzo pilne jest uporządkowanie jeszcze przed Wielkanocą dwóch newralgicznych miejsc: centrum wsi z ośrodkiem zdrowia oraz skarpy przy kościele.

Pierwsze z nich będzie sprzątane w poniedziałek 23 marca od godziny 10, a drugie w sobotę 28 marca od godziny 9. Organizatorzy apelują o udział (należy wziąć ze sobą sprzęt ).

Kandyty to nasze miejsce na ziemi. Nie bądźmy obojętni. Nie liczmy na INNYCH, gdyż w dużej mierze to właśnie od nas samych zależy, jakie ono będzie. Może zacznijmy od udziału w zebraniach i sprzątaniu wsi? :-)

Krystyna Hołody


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. :) #1860566 | 83.9.*.* 18 lis 2015 20:41

  Głucho wszędzie.....,Cicho wszędzie....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. :) #1702438 | 178.36.*.* 31 mar 2015 13:09

  Pierwszy krok zrobiony:). Aż miło popatrzeć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mój blogu #1696461 | 83.9.*.* 23 mar 2015 13:47

  Hipokrytes-''Opanowałem do perfekcji Zdolność mimikry Marszczę czoło tak uczenie że aż jestem starożytny Jeszcze toga, broda I mógłbym imitować filozofa Cudacznie głupi Ale mam mądre słowa Umiem nimi zaszpachlować Tam gdzie nie domagam Mądrze gadam, wypisz wymaluj - Wujek dobra rada I tylko lustro rano szczerze dostaje zgagi Wszystko mu się odbija Kiedy widzi moje braki.Stalowe spojrzenie Intelekt ostry jak brzytwa Bystrość wzroku Rześkość w kroku Milczenie, tajemnica Ale kiedy się zapomnę Widać jaka jest prawda Wzrok tęskniący za rozumem Twarz mądrością nie skalana Takie mądre piszę teksty Uczone rozprawki Taki jestem przełożony Z jednej do drugiej nogawki Jeszcze nie dostałeś czkawki Od tej paplaniny mojej Ja absolwent oślej ławki Zgłupiał od mądrości swojej''

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. KH #1696251 | 178.36.*.* 23 mar 2015 08:40

   Swojego czasu, przy opracowywaniu problematyki pracy w zespole oraz znaczenia jednostki w grupie, jej odpowiedzialności, przytaczałam młodzieży poniższy tekst nieznanego autora pt. "CZTERY OSOBY": Były sobie cztery osoby: KAŻDY, KTOŚ, KTOKOLWIEK i NIKT. Trzeba było wykonać bardzo ważną pracę i KAŻDY został o to poproszony. KAŻDY był pewien, że KTOŚ to zrobi. KTOKOLWIEK mógł to zrobić, ale NIKT tego nie zrobił. KTOŚ zezłościł się z tego powodu, ponieważ było to powinnością KAŻDEGO. KAŻDY myślał, że KTOKOLWIEK mógł to zrobić, ale żadnemu z nich nie przyszło do głowy, że NIKT tego nie zrobił. Skończyło się na tym, że KAŻDY obwiniał KOGOŚ za to, że NIKT nie zrobił tego, co mógł zrobić KTOKOLWIEK ". Prawda, jakie życiowe? Mam jednak nadzieję, że u nas tak nie będzie :-).

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Nie o taką miejscowość nie walczyłem #1695610 | 83.9.*.* 21 mar 2015 21:58

   Zmiana na stanowisku przewodniczącego nie rokowała niczego dobrego i słusznie

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Dziękujem #1695542 | 83.9.*.* 21 mar 2015 20:19

    Cieszym sie że bedziem mieli nowom miejscuwke do integracji bo od degustacji pod sklepem żylaków dostalim a i gryl na pasztetowom bendzie. Czujem się dopieszczone i wdzienczne

    Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)