Niedziela, 3 lipca 2022. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Zakończenie „Pożytecznych Wakacji” w Malborku

2013-07-24 12:27:16 (ost. akt: 2013-07-24 12:29:51)

Dwa lipcowe tygodnie (8-19 lipca) dla ponad 30. dzieci z Kandyt minęły bardzo aktywnie i pożytecznie. W nagrodę za swoją pracę i zaangażowanie uczestnicy półkolonii wzięli udział w wycieczce do Malborka.

Zakończenie „Pożytecznych Wakacji” w Malborku

Autor zdjęcia: MARTYNA MICHALAK

Godzina 10.30 - zbiórka uczestników projektu „Pożyteczne Wakacje”, sprawdzenie listy obecności, omówienie spraw bieżących i do dzieła! Tak minęły ostatnie dwa tygodnie wakacyjnych półkolonii w Kandytach. Dzieci przez ten czas realizowały zadanie, które zleciła Fundacja Wspomagania Wsi, czyli przygotowanie wystawy staroci.

Na początek uczestnicy, pod opieką rodziców i wolontariuszy intensywnie poszukiwały właścicieli przedmiotów codziennego użytku z tamtych lat. Kolejnym etapem wykonywanym przez dzieci było zwiezienie tych eksponatów do lokalu w którym odbędzie się wystawa. wtedy zaczęła się praca! Każdy z uczestników szorował, czyścił i nadawał blask tym przedmiotom, które leżały tyle lat zapomniane na strychach i w stodołach. Mimo tego, ze rączki dzieci nie są wielkie wykonana nimi praca była solidna i bardzo skrupulatna.

Mali tropiciele historii razem z rodzicami i wolontariuszami wykonali to zadanie celująco i z przyjemnością zapraszają na „Wystawę staroci”, której otwarcie odbędzie się 28 lipca( niedziela) br. o godzinie 12.30 w lokalu po sklepie państwa Waciak.

Z takim samym zapałem i wytrwałością małe rączki uczestników oczyściły chodniki na terenie wsi.

-Serdecznie dziękuję za waszą pracę dla naszej miejscowości. Jestem w was bardzo dumna - takimi słowami swoją wdzięczność wyraziła pani sołtys Marzanna Kierul, dopełniając je słodkim upominkiem.

Półkolonia była nie tylko pożyteczna. Uczestnicy po skończonej „pożytecznej” pracy spędzali czas bardzo aktywnie i atrakcyjnie. Mimo gorąca i zmęczenia, na ORLIKU nie dały po sobie tego poznać. Z nowymi siłami, każde dziecko znalazło coś dla siebie. Piłka siatkowa, nożna, badminton nie były dla nich żadnym wyzwaniem. Młodsi uczestnicy aktywnie spędzali czas na palu zabaw, który dawał mi wiele radości. Zjeżdżalnia i huśtawka wywoływały ogromne uśmiechy na ich twarzach.

Wiele zadowolenia uczestnikom dawały również zajęcia artystyczne. Każdy z nich mógł na chwilę zamienić się w projektanta mody i własnoręcznie wymalować sobie koszulkę czy wykonać designerskie(produkt niepospolity, luksusowy) elementy biżuterii.

Dopełnieniem półkolonii były dwie wycieczki. W Braniewie uczestnicy doskonale bawili się na basenie, a w drodze powrotnej z zaciekawieniem oglądali eksponaty w Muzeum Misyjnym w Pieniężnie. Wycieczka do Malborka, gdzie widzieliśmy dinozaury w Dinoparku i przechadzaliśmy się po zamkowym alejkach zakończyła „Pożyteczne Wakacje”. Wakacje, które wiele osób wspomina bardzo dobrze:

- Było super! Chciałabym, żeby takie same wakacje były w następnym roku - powiedziała Małgosia, a jej opinię potwierdziło wielu uczestników projektu

Powyższe przedsięwzięcia realizowane przez Stowarzyszenie Obywatelskie "Nasza wieś - nasza przyszłość" finansuje Fundacja Wspomagania Wsi w ramach programu "Pożyteczne wakacje 2013:Pokaż co masz na strychu. Wystawa staroci”.

Martyna Michalak

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ]ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Źródło: Artykuł internauty

Tagi: Kandyty

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ania #1168700 | 178.36.*.* 11 sie 2013 23:03

    Czy w przyszlym roku też coś będzie?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Marta #1154616 | 83.9.*.* 28 lip 2013 08:19

    Fajnie było:).Szkoda, że tak krótko.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz