Niedziela, 3 lipca 2022. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Pożyteczne i przyjemne wakacje z FWW

2013-07-16 23:05:29 (ost. akt: 2013-07-16 23:10:38)

Pierwszy tydzień wakacyjnych półkolonii dla ponad 30. dzieci z Kandyt minął jak z bicza strzelił. Wypełniła go zarówno realizacja zadania tegorocznych „Pożytecznych wakacji”, jak i inne atrakcje.

Pożyteczne i przyjemne wakacje z FWW

Autor zdjęcia: MARTYNA MICHALAK

Fundacja Wspomagania Wsi postawiła przed nami spore wyzwanie: mieliśmy zostać tropicielami historii. Wśród mieszkańców naszej miejscowości czy też sąsiednich wsi należało trafić na ślad i pozyskać od właścicieli przedmioty codziennego użytku z dawnych lat. Rzeczy, które „wyszły już z obiegu” i najczęściej wylądowały na strychach, w piwnicach bądź w stodołach.

Po kilku dniach intensywnych poszukiwań, uczestnikom udało się dotrzeć do właścicieli takich „cudeniek”. Jednak to nie był koniec naszej pracy. Dzieci wraz z rodzicami i wolontariuszami, przewieźli pozyskane eksponaty i zaczęli je odrestaurowywać.

Po zakończeniu tych prac zostaną wystawione dla lokalnej społeczności w postaci „Wystawy staroci” i na przysłowiową chwilę przywrócą wspomnienia minionych bezpowrotnie lat.

- Gorąco dziękuję dotychczasowym ofiarodawcom za życzliwość i zaufanie, a rodzicom i wolontariuszom za bezinteresowne zaangażowanie – mówi Krystyna Hołody, koordynator projektu. - Pełną listę osób związanych z realizacją tego wyjątkowego przedsięwzięcia zamieścimy przy okazji otwarcia wystawy, którą wstępnie planujemy na niedzielę, 28 lipca br. – dodaje pani Krysia.

Ponadto w czasie półkolonii dzieci przysłużyły się naszej miejscowości. Oczyściły chodniki i pozbierały śmieci znajdujące się na terenie Kandyt.

- Naszym pragnieniem jest, aby te dwa wakacyjne tygodnie były dla dzieci zarówno pożyteczne, jak i przyjemne – mówi Krystyna Hołody.

Dlatego też po drugim śniadaniu pod opieką rodziców i wolontariuszy organizowane są zabawy i gry w świetlicy, na „Orliku” czy zajęcia artystyczne. W pierwszym tygodniu odbyła się także wycieczka na basen do Braniewa i Muzeum Misyjnego w Pieniężnie.

Przed nami drugi i zarazem ostatni tydzień zajęć. Zapowiada się równie atrakcyjnie.

Jego zwieńczeniem będzie wycieczka do Malborka.

Warto dodać, że uzupełnieniem półkolonii są popołudniowe zajęcia (dyżury w świetlicy), które odbywają się od poniedziałku do piątku.

Powyższe przedsięwzięcia realizowane przez Stowarzyszenie Obywatelskie "Nasza wieś - nasza przyszłość" finansuje Fundacja Wspomagania Wsi w ramach programu "Pożyteczne wakacje 2013:Pokaż co masz na strychu. Wystawa staroci”.

Martyna Michalak


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ach te Kandyty! #1149132 | 178.180.*.* 22 lip 2013 09:38

    i wspomnienia z mlodosci...

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz