Niedziela, 3 lipca 2022. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Wojewódzkie zakończenie XV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny

2013-06-20 12:36:49 (ost. akt: 2013-06-20 12:51:10)

W Kandytach (gm. Górowo Iławeckie), pod hasłem "Rodzina a przekaz wartości i tradycji", odbyło się zakończenie XV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

Na zakończenie spotkania zaprezentowały się zespoły, w tym m.in. Dumka z Górowa Iławeckiego

Na zakończenie spotkania zaprezentowały się zespoły, w tym m.in. Dumka z Górowa Iławeckiego

Autor zdjęcia: Archiwum

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. odprawioną w intencji rodzin w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kandytach. Mszę św. celebrował Arcybiskup Metropolita Warmiński Wojciech Ziemba.

Po mszy w Zespole Szkół odbyła się konferencja poświęcona podsumowaniu działań zrealizowanych w ramach Dni Rodziny. Uroczystość uświetnili swą obecnością przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych, dyrektorzy i kierownicy placówek GOPS, MOPS, PCPR oraz placówek opiekuńczych.

Wiesława Przybysz (dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie) przybliżyła idee powstania Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny oraz omówiła działania realizowane w ramach tych dni.

Przebieg obchodów w powiecie bartoszyckim przedstawiła Mirela Pawłowska-Boroń — koordynator Dni Rodziny w gminie Górowo Iławeckie. Przedstawiła też wyniki konkursów ogłoszonych w ramach obchodów Dni Rodziny, a laureatom wręczono nagrody.

Kolejną częścią spotkania było przedstawienie "Oskar i Róża", w którym główną rolę zagrała mieszkanka Kandyt Władysława Baran oraz Adam Pisarczyk — uczeń tutejszej szkoły podstawowej. Refleksyjne przedstawienie i utwór "Ave Maria" Schuberta, zagrany na skrzypcach przez Jarosława Kuchara, zakończyły konferencję.

W przerwach goście mogli degustować miejscowe potrawy, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kandyt.

Po konferencji przed gośćmi zaprezentowały się: Zespół Pieśni i Tańca Dumka, który funkcjonuje przy Liceum Ogólnokształcącym z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim, Zespół Wokalno-Teatralny Wena, który tworzą mieszkanki Kandyt oraz grupa uczniów z Zespołu Szkół w Kandytach.

Całość uroczystości uświetniła wystawa "Skarby rodzinne", która miała miejsce w sali gimnastycznej. Znajdowały się tam m.in. pamiątki rodzinne, rękodzieło, prace laureatów konkursów. Oddała ona atmosferę uroczystości i podkreśliła tematykę spotkania.

Organizatorzy


Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mieszkanka #1121890 | 77.254.*.* 22 cze 2013 20:40

    Byłam na uroczystości i słyszałam bardzo pozytywne opinie gości.Ogrom wykonanej pracy i jej poziom robi duże wrażenie. Możemy być z tego dumni.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)