Niedziela, 3 lipca 2022. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Wakacyjna przygoda z historią

2013-06-20 10:21:21 (ost. akt: 2013-06-20 10:21:28)

Na tegoroczną edycję ogólnopolskiego programu Fundacji Wspomagania Wsi „Pożyteczne wakacje ” pod hasłem „Pokaż co masz na strychu. Wystawa staroci" wpłynęło ponad 600 ofert ( o 200 więcej niż w 2012 roku ). Przyznano 154 dotacje.

Wakacyjna przygoda z historią

Autor zdjęcia: MARTYNA MICHALAK

W gronie beneficjentów znalazły się 4 organizacje z naszego powiatu: Koła Gospodyń Wiejskich z Galin i Mint ( gmina Bartoszyce) oraz Fundacja „Zachęta” w Pieszkowie i Stowarzyszenie Obywatelskie "Nasza wieś - nasza przyszłość" z Kandyt (gmina Górowo Iławeckie).

Projekt kandyckiego stowarzyszenia przewiduje organizację atrakcyjnych, dwutygodniowych półkolonii dla dzieci w dniach od 8 do 19 lipca. Ich uczestnicy pod opieką dorosłych będą poszukiwać wśród mieszkańców i pozyskiwać przedmioty codziennego użytku z dawnych lat, poznawać ich przeznaczenie, a może nawet związane z nimi historie. Następnie, w razie potrzeby, wspólnymi siłami zostaną one odnowione, opisane i zaprezentowane mieszkańcom w postaci wystawy w świetlicy wiejskiej.

W zależności od rodzaju użyczonych przedmiotów, zakładamy również demonstrację ich praktycznego wykorzystania. To może być nielada frajda dla dzieci, w rękach których „ożyją” np: żelazka z tzw. duszą czy masielnica do robienia masła.

W harmonogramie zajęć ujęto również zabawy i gry sportowe na „Orliku”, artystyczne ozdabianie wybranych elementów garderoby oraz wycieczkę rowerową do Cegielni Sągnity. Zwieńczeniem półkolonii będzie rodzinny wyjazd do „Dinoparku” w Malborku.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Fundacji Wspomagania Wsi za ten dar. Cieszymy się, że dzięki niemu po raz kolejny dzieci oraz mieszkańcy Kandyt w atrakcyjny i wartościowy sposób połączą przyjemne z pożytecznym.

Martyna Michalak

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajŹródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB