Niedziela, 3 lipca 2022. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Obchody XV Dni Rodziny w gminie Górowo Iławeckie

2013-06-06 22:23:17 (ost. akt: 2013-06-06 22:29:16)

Maj i czerwiec w polskim kalendarzu obfitują w najważniejsze dla polskiej rodziny daty: 26 maja obchodzimy Dzień Matki, 1 czerwca - Dzień Dziecka, a Dzień Taty - 23 czerwca. Nic dziwnego, że w tym czasie obchodzi się Dni Rodziny. Z tej okazji w niedzielę 2 czerwca w świetlicy wiejskiej w Kandytach Amatorski Zespół Teatralno-Wokalny „Wena” pod kierownictwem pani Teresy Suduł przedstawił kabaret i koncert życzeń. Impreza została przygotowana we współpracy z paniami z KGW w Kandytach.

Obchody XV Dni Rodziny w gminie Górowo Iławeckie

Autor zdjęcia: Wiktoria Winiarska

W niedzielne wczesne popołudnie 2 czerwca 2013 r. w ramach XV Gminnych Dni Rodziny w świetlicy wiejskiej w Kandytach odbył się premierowy występ Zespołu Wokalno – Teatralnego „ WENA”, który prowadzi pani Teresa Suduł. W przedstawionym programie zebrana publiczność zobaczyła śmieszny i pouczający kabaret pt. „W poczekalni” oraz wysłuchała „Koncertu z Różą dla Rodziny”.

Piosenka „Kalendarz ma kartek wiele” wprowadziła zebraną widownię w tematykę spotkania poświęconą rodzinie. Zamysłem autorki scenariusza było, by każda piosenka była jak róża, kwiat ... pełen wdzięczności za życie, wychowanie, ciepło ogniska domowego, które niesie się potem przez całe życie. Koncert życzeń z dedykacją dla rodziców, dzieci i dziadków prowadzili dwaj chłopcy, uczniowie tutejszej szkoły podstawowej: Adam Pisarczyk i Dawid Ostrówko.

Swoją obecnością kandycką świetlicę zaszczycili następujący goście: panie dyrektor i wicedyrektor Zespołu Szkół w Kandytach, koordynator gminnych Dni Rodziny, przedstawiciele Rady Gminy Górowo Iławeckie. Na widowni zasiedli mieszkańcy Kandyt i innych miejscowości naszej gminy, reprezentanci różnych grup wiekowych.

Śmiech na widowni oraz brawa potwierdzały, że publiczność dobrze się bawiła. Dobrze, że w Kandytach coś się dzieje- takie opinie można było usłyszeć po występie.
Miłe spotkanie zostało wzbogacone o słodkości przygotowane przez panie z KGW w Kandytach oraz mieszkańców Kandyt.

Autorką scenariusza koncertu życzeń i reżyserką kabaretu była pani Teresa Suduł, nasza lokalna animatorka kultury. Pan Arkadiusz Michalak we współpracy z panią Jolą Pisarczyk czuwał nad scenografią występu.

Wykonawcami byli: członkowie Zespołu Teatralno-Wokalnego „Wena”: Krystyna Sienkiewicz, Krystyna Hołody, Jolanta Pisarczyk, Danuta Michalak, Teresa Pietraszkiewicz, Franciszka Borys, Teresa Kulpaka, Aleksandra Krupa - Worobiec, Ryszard Perwejnis, Arkadiusz Michalak, Adam Pisarczyk.

Teresa Kulpaka


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Teresa Kulpaka #1113571 | 83.9.*.* 14 cze 2013 18:11

    Chciałabym uzupełnić informacje dotyczące powyższej publikacji. Spotkanie otworzyła w tym dniu sołtys Kandyt, pani M. Kierul. Na zdjęciach zauważyć można wielu niewymienionych w artykule gości, a wśród nich proboszcza naszej parafii, ks. J. Olechnowicza. Oczywiście w kabarecie również wzięła udział Martyna Michalak.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz