Niedziela, 3 lipca 2022. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Dni Rodziny rozpoczęte

2013-05-22 14:19:50 (ost. akt: 2013-05-22 14:24:16)

Skąpani w słońcu, w rodzinnej atmosferze, przy Zespole Szkół 
w Kandytach (gm. Górowo Iławeckie) rozpoczął się cykl spotkań poświęconych obchodom XV Dni Rodziny. W niedzielne popołudnie 19 maja mieliśmy okazję zobaczyć ciekawe występy oraz zmagania rodzin w turnieju sportowym.

Dni Rodziny rozpoczęte
Uroczystość otworzyła wójt Bożena Olszewska-Świtaj, mówiąc o wartości rodziny w dzisiejszym świecie oraz o roli tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

W dalszej części głos zabrał przedstawiciel Archiwum Państwowego z Olsztyna Karol Maciejko. Przybliżył zebranym historię drzewa genealogicznego oraz podał informacje dotyczące pracy archiwum.


Następnie wystąpiła grupa teatralna z klas I–III Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kandytach, przygotowana przez Barbarę Winiarską. Zaprezentowała ona współczesną wersję baśni o śpiącej królewnie.

Dużo refleksji i wrażeń artystycznych dostarczył występ uczniów z gimnazjum pod kierownictwem Nadii Ortyńskiej, którzy przygotowali montaż słowno–muzyczny poświęcony rodzinie, a także występ młodych wokalistów z zespołu Ornament i Amulet oraz grupy gitarowej, przygotowanych przez Jarosława Kuchara, a działających przy Zespole Szkół w Kandytach.


Niezapomnianych emocji dostarczył wszystkim turniej, w którym wzięło udział osiem rodzin. Zabawne konkurencje dostarczyły zawodnikom i obserwującym wielu wrażeń.

Pierwsze miejsce zdobyła rodzina Ostrówków z Kandyt, drugie — Muchów 
z Bukowca, trzecie — Gnasiów z Toprzyn.


Czas wszystkim zgromadzonym umilały przeboje w wykonaniu zespołów Cienie, Kapela Kowala oraz występ Krzysztofa Bujnowskiego i jego wokalistek. Dopełnieniem całości były pyszne potrawy, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kandyt.

Organizatorzy


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nuda #1095938 | 31.63.*.* 26 maj 2013 19:44

    nawet mi się pisać nie chce

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz