Niedziela, 3 lipca 2022. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Działalność gospodarcza: „lekiem na zło”?

2013-05-21 22:10:47 (ost. akt: 2013-05-21 22:10:44)

Czasy są ciężkie i radzimy sobie z nimi w różny sposób. Jedni lepiej, drudzy gorzej. Każdy na miarę swoich sił i możliwości. Nie wiem jak Wy, moi drodzy, ale ja chcę spróbować zmiany, dać na nią szansę sobie, swojej rodzinie i tym, którzy też będą tego chcieli. Chcę zacząć działalność gospodarczą.

Działalność gospodarcza: „lekiem na zło”?
Jednak aby cokolwiek zrobić, choćby nawet najprostszą rzecz, trzeba wiedzieć JAK. A cóż dopiero, jeśli chodzi o założenie działalności gospodarczej. Aby nie było to „rzucanie się na oślep”, trzeba się do tego solidnie, merytorycznie przygotować. Bez wiedzy ani rusz....
Jednym ze sposobów jej zdobywania jest udział w prowadzonych przez specjalistów szkoleniach.

W ostatnich czasach pojawiło się wiele nowych możliwości. Powstały profesjonalne instytucje, oferujące dostosowane do potrzeb konkretnych odbiorców bezpłatne, kompleksowe wsparcie merytoryczne, jak np. Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej (OWIES) w Olsztynie.

Lokalna Grupa Działania "Warmiński Zakątek" z siedzibą w Dobrym Mieście w partnerstwie z Powiatem Bartoszyckim 1 lutego 2013 roku rozpoczęła realizację projektu "Z pomysłem po dotację", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
(więcej: www.warminskizakatek.com.pl ).

Również Stowarzyszenie Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych (EWSIP) pozyskało środki z E F S na realizację projektu pn. "Inkubatory Przedsiębiorczości Społecznej", w ramach którego zostały one powołane do życia na terenie kilku powiatów naszego województwa, min bartoszyckiego.

Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej (IPS)
w Bartoszycach rozpoczął swoje funkcjonowanie
1 stycznia 2013 r i świadczy nieodpłatną pomoc jednostkom samorządu terytorialnego, organizacjom pozarządowym, a także młodzieży i dorosłym, w tym tzw. zagrożonym wykluczeniem społecznym.

Nasze stowarzyszenie nawiązało z bartoszyckim IPS–em aktywną współpracę. Jedną z jej form jest przyjazd do Kandyt 2 pracowników celem przeprowadzenia szkolenia: Artura Ziemackiego oraz Anny Kuzyk.

Będziemy gościć również Wiolettę Poddenek, konsultantkę Punktu Konsultacyjnego Warmińsko – Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Bartoszycach, która przedstawi proces zakładania oraz funkcjonowania jednoosobowej działalności gospodarczej.

Szkolenie zaplanowaliśmy na piątek, 14 czerwca od godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej.

Serdecznie na nie zapraszam. Bez względu na ostateczną decyzję – wiedza zawsze może się przydać. To moim zdaniem bezcenna inwestycja w siebie, swój potencjał, w swoją przyszłość.

Krystyna Hołody

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB