Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

PRZEDSZKOLAKI” MISIE” SPOTKAŁY SIĘ Z PANIĄ LEŚNIK

06 maja Gminna Biblioteka w Kandytach oraz oddział przedszkolny „Misie” z Zespołu Szkół w Kandytach, w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz zbliżającego się Tygodnia Bibliotek, który w tym roku obchodzony będzie pod hasłem „ Wybieram bibliotekę” zorganizowały spotkanie połączone z pogadanką na temat ochrony środowiska.

Zaproszony gość pani Kinga Chodara, pracownik Nadleśnictwa Górowo Iławeckie opowiedziała maluchom o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje mieszkających w nim zwierząt. Przypomniała też przedszkolakom jak należy dbać
i szanować swoje środowisko przyrodnicze, aby zawsze mogło nas zachwycać. Maluchy aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i zadawały gościowi swoje pytania na które pani Kinga bardzo cierpliwie i wyczerpująco udzielała odpowiedzi.
W drugiej części spotkania przedszkolaki wysłuchały dwóch pouczających opowieści z morałem, które pani leśnik przeczytała dzieciom ze zbioru „ Złota księga wesołych bajek”.
Na koniec spotkania przedszkolaki zostały obdarowane przez zaproszonego gościa, pięknymi i pożytecznymi prezentami.

Organizatorzy
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gminna Biblioteka i Centrum Kultury z siedzibą w Górowie Iławeckim oraz opublikowany na portalu Kandyty: Przedszkolaki ”Misie” spotkały się z panią leśnik
Oceń artykuł:

(0)