Piątek, 19 kwietnia 2019. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Ks. Piotr Pawlukiewicz: Głośne odpowiedzi na ciche pytania

2015-12-01 08:07:49 (ost. akt: 2015-12-01 08:09:39)

Nosisz w sobie pytania typu: Dlaczego nie czuję Boga? Jak znaleźć klucz do samego siebie? Jak być mężczyzną i kobietą we współczesnym świecie? Katolik BMW ( bierny, mierny, ale wierny) – czy to wystarczy? Jak zerwać z przeszłością? Posłuchaj ks. Piotra…

Ks. Piotr  Pawlukiewicz: Głośne odpowiedzi na ciche pytania

Autor zdjęcia: Krystyna Hołody

Wysłuchałam wielu Jego homilii ( jest ich mnóstwo na YouTube). Mówi ciekawie, konkretnie, z humorem. Swoje nauki opiera na historiach z życia wziętych, przez co są takie żywe, prawdziwe. Trafiają prosto do serca....Polecam wszystkim „szukającym drogi”.

Ks. Piotr Pawlukiewicz urodził się 10 kwietnia 1960 roku w Warszawie. Tam też w 1985 r. ukończył Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne . Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Przez dwa lata pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Dziesięć lat był kapelanem kaplicy w Sejmie RP i duszpasterzem parlamentarzystów.

Głosi homilie w kościele Św. Krzyża w Warszawie podczas transmitowanej przez radio Mszy Św. o godz. 9 rano. Współpracuje z Radiem Józef, ( 96,5 FM ), gdzie prowadzi audycję „Katechizm poręczny” ( niedziela, godz. 22 ), poświęconą odpowiedziom na pytania słuchaczy o praktyczne aspekty wiary. Głosi także kazania dla studentów w warszawskim kościele św. Anny (niedziela, godz. 15).

Prowadzi rekolekcje w parafiach i kościołach wielu miast Polski, a także dla środowisk polonijnych

Jest autorem książek o tematyce religijnej. Wykłada homiletykę i duszpasterstwo rodzin w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie ( Źródło: Wikipedia ).Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Prawda #1871594 | 83.24.*.* 2 gru 2015 16:44

    Ks. Piotr ma dar. Bóg zapłać. Szczęść Boże w dalszej posłudze:)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz